| abyy95 a întrebat:

Salut au trecut cam 2 luni de cand am avut hepatatita A am tinut regim nu chiar strict deoarece au fost sarbatorile si mai gustam si eu din cate ceva dar fara sa fac abuz ..problema este ca numai suport sa stau asa eu fiind obisnuit sa merg la sala sa alerg..in general cu sportul ..credeti k as putea incepe macar cu niste exercitii acasa gen abdomene flotari genoflexiuni ..in fiecare zi? va rog seriozitate Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| riri2 a răspuns:

Cu ficatul nu te juca!
Fiindca ceea ce faci sau nu faci acum, ar putea avea urmari toata viata.
Eu zic sa te adresezi cu o asemenea intrebare unui medic competent si de incredere, si sa nu ai incredere in indicatii sau sugestii neprofesionale, care ti-ar putea surade pe moment, insa ar putea avea repercursiuni asupra sanatatii tale pe durata lunga!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu regimul dupa hepatita este destul de strict, atat cu mancarea cat si cu eforul fizic. si e o perioada destul de lunga in care trebuie sa tii acest regim. oicum intreaba medicul nu pe TPU

| Lasxlo_Popa_1997 a răspuns:

Da poti decenu! funda?