| DenisCrisan a întrebat:

eu fac exercitii fizice acasa, abdomene, flotari, genoflexiuni si vreau sa va pun o intrebare. Cum sa fa exercitile? O zi fac, o zi ma odihnesc, 2 zile fac, 2 zile ma odihnesc, sau in fiecare zi dar nu exagerate? Daca puteti sa imi scrieti un program, va rog nu copy paste. un program cum sa le fac pe serii, in fiecare zi sau nu, ( intelegeti voi happy ). Mentionez ca am 14 ani si nu am gantere, greutati. Nu merg la sala. Home home home. A da. mai si alerg happy Mersi mult!

8 răspunsuri:
| Tzukushi a răspuns:

Buna, eu am inceput cura de slabire

am inceput sa fac exercitii pentru abdomen dar si pentru picioare

ideea e sa faci de la multe tipuri

citeste aici

http://www.sfaturilemariei.com/......e-slabire/

| Cosmin86 a răspuns:

Pai "home home home" = rezultate slabe, sper ca esti constient sa n-ai asteptari happy

| DenisCrisan explică (pentru Cosmin86):

Pai am un prieten care face de cateva luni si se vede rezultate, si nu merge la sala deloc! Facea doar acasa. happy Si e de aceeasi varsta. Si se vedea bine pe elwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru DenisCrisan):

Sunt 2 chestii aici :

1. la inceput progresezi oricat de prost te-ai antrena, pentru ca nu esti obisnuit cu efortul

2. depinde ce intelegi prin "rezultate"...

p.s. : vezi ca muschii nu se fac doar cu exercitii... alimentatia e cea mai importanta in sportul asta

| DiannaDia a răspuns:

Ar fi indicat sa faci in fiecare zi daca vrei rezultate deosebite. Pai dupa 30 de minute dupa ce ai luat pranzul sau micul dejun(ar fi mai bine) te poti apuca timp de o ora sa faci exercitii. Bineinteles cu mici pauze.

| dyk3yy a răspuns (pentru DiannaDia):

Esi fata, se vede ca nu le ai cu sportul. Muschii cresc in zilele de odihna.

| dyk3yy a răspuns:

Daca vrei sa faci flotari uite aici un program foarte bun http://antrenamentflotari.blogspot.ro/......tari.html. Si pentru abdmen http://sport.smash.ro/fitness/abdomen-5-exercitii-pentru-acasa/.

| dyk3yy a răspuns:

Fa o zi da o zi nu. Exercitii le la faci de 3 ori pe zi sau 2 ori.