| anonim_4396 a întrebat:

Aveti semne din nastere?big grin daca da cat de mari sunt si alte informatii.big grin folositor pentru toate raspunsurile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am un semn de nastere pe piciorul drept pe pulpa in forma de harta. Da nu mai stiu a cui e harta. Si vorbesc foarte serios. Nu e chiar asa de mare acopera cam toata pulpa dar numai pe o parte nu inconjurul piciorului.

13 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

La piciorul stang, intr-o parte, jos la glezna am o para mica cu o alunita pe ea. laughing

| andreeeeea a răspuns:

Eu am chiar pe spate jos ...nu stiu cum sa explic e ca si cum s-ar fi spart ceva vene acolo.(mama are la fel)
iar a gat am un fel de G. de la tata si el are. doar ca la mine se vede mai greu din cauza parului

nu sunt mari niciunele.desi cel de pe spatee l-au obs. mai multi big grin

| mermadia a răspuns:

Eu am pe partea dreapta, la baza gatului, pe umar.seamana cu un fel de trandafir, e rosu.bine,cand eram mica, zici ca era sange complet acolo, acum s-a mai dus.Acum se mai vad firisoare rosii, dar evidente. Mie imi place!happy

| bfvhjcv a răspuns:

Am la ceafa un fel de "strugurash" mai mic.laughing)-stiu ca suna ciudat,, dar e adevarat

| Thunderstruck a răspuns:

@euinpersoana,inseamna ca eu am murit impuscat, deoarece am un semn din nastere micut cat un glonte pe partea dreapta a coastelorlaughing. Interesant.

| UfA a răspuns:

Eu am pe piciorul sting o frunzulita de patrunjel! Stiu ca atunci cind mama era insarcinata, a rupt un buchet de patrunjel si l-a strins la burta! Uite ca eu am acest semn pe picior!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am o gutuie pe genuchiul drept si e foarte inestetica. mama zice ca a furat o gutuie cand erea insarcinata cu mine si primul loc pe care la atins a fost genuchiul. fiica mea are un semn sub forma de Y in zona pubiana, cand s-a nascut erea chiar pe labie dar datorita cresteri semnul s-a mutat pe picior. oricum multumesc lui D-zeu ca nu se vede si nu va fi complexata de el cum sunt eu de al meu semn

| FloRyX002 a răspuns:

Am pe obraz nu se oserva asa ttare ca ma dau cu fond de ten da a inerveaza cand ma ..incalzesc,, mi se face rosu si nu stiu cum dracu sa scap de asta

| Anonimzece a răspuns:

Eu am un castel pe piciorul stang pe pulpa. M-am documentat si nu am gasit nimic. :3

| pissy90sb a răspuns:

Eu am pe fund niste pete zici ca sunt pistrui asa ma dispera de numa si sub sani am 2 pete mici pe ambii. ce o fi facut mama cu mine?laughing.

| euinpersoana a răspuns:

Eu am gheare situate simetric in zona soldurilor pe fiecare parte de aproximativ 6cm...big grin cateodata sunt rosii, cateodata rozbig grin se spune ca semnele astea le ai din modul in care ai murit in viata anterioara...

| Andrei_Alexandru_1998 a răspuns:

Mie mi-a crescut par din nas laughing stiu. ciudat, puteam sa fac cancer de piele cand m-am nascut dar, multumesc lui Dumnezeu ca nu am.