| FnaticCosmin a întrebat:

Salut azi am primit o veste la care era sa lesin, mi-a zis dentistul ca trebuie sa fac o operatie la gingie sa imi scoata infectia.
Cat de serios se poate, doare? orice cine a facut sa imi zica orice despre asa ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Toate trec, nu gandi asa au ei grija

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa doara? ca doar nu o face pe viu, iti face anestezie

| kornelus a răspuns:

Salutare Cosmine!
Nu dispera, mergi si mai consulta inca 3-4 medici stomatologi.
Daca si ei iti spun la fel, stai fara grija nu doare asa tare.
Iti face anestezie la gingie, iar cand v-a trece efectul ei, te va durea putin.
Si inca ceva de obicei pentru infectii(orice fel de infectii)se poate administra antibiotice(iti face reteta medicul stomatolog).
Sper ca sa iti fi fost de folos!
O zi mirifica!
Numai bine!