| anna_8174 a întrebat:

Buna:*

Saptamana trecuta am fost nevoita sa fac o operatie la o unghie incarnata.Toate bune si frumoase pana azi, adica pana vineri.Ma chemau din 2 in 2 zile la control si totul a fost foarte bine, dupa 2 zile eram aproape ca noua.

Problema e ca vineri cand m-am dus sa imi scoata firele, a observat asistenta ca s-a facut si in partea cealalta a degetului putin puroi, nu am idee de ce... dar va dati seama este de vreo 3-4 zile maxim, pentru ca ar fi vazut si doctorita daca era ceva in neregula.Si azi ma doare destul de tare, desi nu se vede asa rau. Ce as putea sa fac? Credeti ca trebuie sa fac din nou operatie, ca mama zice ca s-a mutat infectia dintr-o parte in cealalta

crying
Ajutati-ma, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi mai bine vezi cum evoluează. Mai aşteaptă puţin, vezi ce spune şi doctoriţa până la urmă. Baftă!

| madalina2727 a răspuns:

Nu te putem ajuta noi prea mult pentru ca nu stim cum a fost operatia si nici cum arata acum. S-ar putea ca durerea sa-ti treaca si sa te faci bine, dar s-ar putea sa se si infecteze. Sfatul meu e sa te duci la medicul de familie, cel putin, si dupa daca considera necesar du-te la asistenta care s-a ocupat de tine.Totusi eu nu cred ca e nevoie de inca o operatie, pentru ca la cateva zile de obicei poate sa mai apara putin puroi si sa usture, sa doara putin locul.