| Lupu_Ovidiu_2000 a întrebat:

Salut, azi cand m-am uitat in oglinda am văzut niște alunițe mici si foarte multe din 3 am 13 de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Alunitele se înmulțesc vara, din cauza soarelui, mai exact din cauza razelor UV. Presupun ca ti au aparut undeva pe fata, gat sau decolteu, sau oriunde a fost zona de piele expusă. Foloseste o crema cu SPF 50 de ori care ori iesi din casa pentru a evita apariția lor. Si eu pățesc la fel, nu ai cum sa le controlezi

| Lupu_Ovidiu_2000 explică (pentru Denisa0954):

Pai iarna dispar?

| Denisa0954 a răspuns (pentru Lupu_Ovidiu_2000):

Odată ce au aparut rămâi cu ele. Nu mai dispar

| Lupu_Ovidiu_2000 explică (pentru Denisa0954):

Am belit pl