| anonim_4396 a întrebat:

Salut,azi dimineața m-am trezit cu o durere între călcâi și glezna (piciorul drept)ma doare tare, am luat un diclofenac pastila, credeți ca este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Noi nu avem de unde sti. Poate ai calcat stramb, pe strada, cu ochii in telefon.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca era ceva grav erai deja in spital pana acum, deci nu-i nimic... poate o durere reumatismal, sau o scranteala de la mers.

| Freya1 a răspuns:

Nu avem de unde ști.
Poate sa fie o întindere, o luxație, o crampa.

Încearcă sa mergi la medic pentru un consult.

| MotoBlitz a răspuns:

Dacă știi că te-ai lovit cumva, de ceva sau ai călcat strâmb, poate fii o luxație (entorsă), dar dacă pur și simplu așa te-ai trezit nu e nimic. Am pățit și eu, m-am culcat cu piciorul sub mine și mă durea de parcă l-am rupt. Mișcă-l, îndoaie-l, mergi, apasă pe el, dacă nu trece în 2 ore și nu poți face acțiuni cu el, du-te la un medic, înseamnă că l-ai lovit in somn și nu ți-ai dat seama