| Sisjjssjjsjs a întrebat:

Salut! Azi pe la amiază am observat că a început să îmi curgă un ochi, iar după ce l-am curățat doar continua să curgă peste câteva minute. Mai târziu a început să se înroșească și chiar să usture foarte puțin. Ar putea fi conjunctivită? Ce ar fi cel mai bine să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Dacă nu te ai lovit, nu ți ai dat în ochi cu spray, substanță care ar fi putut cauza o iritație, posibil sa ai o alergie sau sa te fi șters la ochi cu mana murdara, etc. Mergi la farmacie și ia ți niște picături, și eventual un consult oftalmo

| Negroo a răspuns:

Mergi la oftalmologie.