| Mirunicadulceata a întrebat:

Azi am avut un contact sexual protejat apoi cateva minute a fost neprotejat...am folosit metoda intreruperii insa dupa ce am terminat actul sexual, a inceput sa ma usture vezica urinara si sa-mi vina sa urinez...am observat ca am si o iritatie la clitoris adica s-a luat putin pielea de acolo, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sexul neprotejat duce si la sarcini nedorite, maia les cand va jucati fara prezervativ, dupa o ejaculare prealabila, cand exisat sperma pe teava, care se scurge imediat in vagin si te poate lasa insarcinata, doar daca erai in perioada fertila.
Cat priveste iritatia clitorisului, pune baiatul sa-si taie unghiile, ca te-a ranit cu ele.
Spala-te la pasarica cu apa calda si sapun pentru bebelus, ca are ph bland si nu te va ustura si asteapta sa se vindece.

| Mirunicadulceata explică (pentru Violleta2022):

Mi-a trecut infectia, multumesc frumos!

| mihai69 a răspuns (pentru Mirunicadulceata):

Faptul că nu mai ai simptome vizibile nu înseamnă neapărat că te-ai vindecat; poate fi și un semn că infecția s-a cronicizat.

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca ai, da cu crema de galbenele - trebuie sa aiba mama la baie - daca nu, iti iei dimineata, de la farmacie sau plafar.
Daca tot asa de tare te mai ustura, va trebui sa mergi la un medic femeie ginecolog, sa iti faca un consutl si sa iti dea tratament pentru infectie urinara.
Mare atenbtie la igiena mainilor inainte de sex, trebuie sa va splati amandoi foarte bine cu apa si sapun, cel putin 30 de secunde!

| PsihoSex a răspuns (pentru PsihoSex):

Metoda intreruperii e cea mai mare "fabrica" de copii, datorita lichidului preejaculator!
Plus ca frustreaza fata/femeia de placere.

| mihai69 a răspuns:

Să mergi la medic. Felicitări, tocmai ai luat o B.T.S.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Este normal si chiar recomandat sa urinezi dupa un act sexual, si e normal sa arate clitoristul putin mai ciudat