| Uzzy1993 a întrebat:

Azi pe la ora 7:30 dimineata m-am intepat din greseala cu un bold(bold nu cui) si mi-a dat sangele. Cand am vazut ca, curge sange am inceput sa storc ca, in caz ca boldul avea microbi sa nu intre in sange. Dupa ce am stors sangele m-am dus la baie si m-am spalat bine cu apa.
Intrebarea mea e daca trebuie sa ma duc sa fac un antitetanos sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Pentru un bold nu e problema, oricum nu era necesar sa te storci pentru ca microbii intra cu repeziciune si nu poti sa-i elimini mai repede decat ei intra, de eliminarea lor se ocupa celulele albe care le avem in organism.

3 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

laughing stai linistit ca nu e nici o problema! m-am intepat in bolduri de 100 de ori si nu am patit nimic! precizez ca nu am facut antitetanos! fii fara grija! si nu te mai speria din orice!happy

| claudiu11re a răspuns:

Nu cred ca are rost deoarece ti-ai stors sangele ala infectat si te-ai curatat

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

laughing nu are cum mai.doamne.eu mi-am facut tatuaje cu acul,mi-am facut gaura in buza pentru piercing, cu acul de seringa, si nu am patit nimic.