| RLaurentiuS a întrebat:

Salut/Buna

Asi vrea si eu parerea voastra despre "Medicamentele de slabit" adica vreau sa slabsc folosind acestea, dar nu stiu care sunt mai bune si voi daca le-ati folosit sa-mi ziceti si mie numele medicamentului!

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danielcretu1980 a răspuns:

Nu folosi medicamente.
daca folosesti vitamine, suplimente alimentare sau adjuvanti e ok, dar nu medicamente.
Poti incerca fibre, sunt foarte bune. Cauta la magazinele naturiste.
FitoMagra e ok.
Carnitina
Pueraria Lobata
Crom picolinat
Cafeina ajuta
Burn FX
Inozitol

etc

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu lua medicamente.Incearca prin diete si miscare multa, exercitii.Este mai sanatos si mai sigur.

| Lisadream a răspuns:

Prin medicamente fortezi organismul sa piarda din greutate intr-un timp scurt, nu in ritmul sau. Poti sa iti declansezi alte probleme de sanatate. Am o prietena care a incercat ceva de genul si incepuse sa aiba dureri de cap si ameteli. Degeaba slabesti rapid si mult daca nu te mentii pe urma si pui la loc kg date jos. Daca iti schimbi anumite obiceiuri alimentare si faci exercitii vei avea rezultate bune pe termen lung. Astfel vei fi si sanatoasa!

| razvanel_1568 a răspuns:

Lasa medicamentele mai bine punete pe alergat ca este mai sanatos decat pastilele. si daca vrei sa dai jos din burtica cumparati de la magazin niste folie transparente de impachetat sanwicurile si infasaro de cateva ori. si intr-o saptamana sigur o sa se vada