| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Cand nu se pot pune coroane dentare? Adica exista ceva care împiedică montarea unei coroane? Am văzut ca daca ai anumite boli nu poti avea coroane dentare. Este adevărat? De la ce vârstă se pun coroanele dentare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cînd nu ai bani nu se pun coroane dentare, ce intrebari tîmpite, de unde sa stim noi?

| Adriana45 a răspuns:

Bună ziua,
Coroana dentara sau implantul se montează cu un pivot pe rădăcina ta a dintelui natural care a fost înainte. Stomatologul folosește rădăcina dintelui tău. Un implant dentar ceramic costa în jur de 800 de lei. Îți doresc multă sănătate!

| Adriana45 a răspuns (pentru Adriana45):

Cred ca de la 18 ani se pot monta coroane dentare.