| anonim_4396 a întrebat:

Candida intestinala poate da miros corporal?
Ba chiar miros de fecale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu poate da astfel de mirosuri.

| papuciirupti a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Ai idee de unde ar pute fi?
eu cred ca asta da miros, sa o iau cu inceputul si pe scurt:
aveam tulburari digestive, multe gaze, eczeme si miros de fecale, chiar dupa ce faceam dus. am tot evitat alimente dar nu am tinut dieta si am mai redus gazele, am deja 14 zile de cand iau formula candida organika si ulei de oregano salbatic si gazele au scazut si mai mult iar eczemele s-au vindecat si nu ma mai mananca, mirosul s-a redus si el, pot sa ma duc mai linistit la faculate, colegii ma pot accepta asa, inainte fugeau de mine si chiar tuseau sau ziceau mereu ca miroase ingrozitor.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Probabil ai foarte multe toxine in organism si sfatul meu e sa incepi o cura de dezintoxicare si apoi vei vedea rezultatul. Nu degeaba medicii ne sfatuiesc sa nu dam pe la subrat cu deodorante solide, pentru ca nu mai eliminam cum trebuie toxinele dar noi intelegem? Ne dam cu deodorante ca sa mirosim frumos fara sa ne dam seama de fapt care este rolul acestora(impiedica eliminarea toxinelor).
Pana te hotarasti ce faci cu aceea cura de dezintoxicare, mai linisteste-te si tu putin ca nu e sfarsitul lumii. Da cu mai mult deodorant ca de obicei, cu 2-3 parfumuri si ar fi culmea sa nu atenueze mirosul.

| papuciirupti a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Nu sunt o persoana care sa transpire mult, destul de putin sa zic.
fac dus zilnic dimineata si atunci ma dau cu deodorant, cand ma intorc pe seara fac alt dus dar fara sa dau cu deodorant dupa.
inainte ieseam des la alergat sau fotbal si transpiram destul de mult, dar tot miroseam.
totusi de unde atat de multe toxine, aveam dieta normala nu cu multe prostii sau sucuri, nu faceam exces de nimic.
dupa ce ca am miros daca mai dau si cu parfum mai rau ii omor pe bietii colegi.
candida produce mico-toxine, deci e posil sa am candida care imi produce multe toxine si de unde imi vine si mirosul corporal de fecale.

| AnneM123 a răspuns:

Buna, ai rezolvat problema? Ai aflat de unde vine?

| AdMiRaTor a răspuns:

Da