| rrrrares33 a întrebat:

Salut,
Care stie o crema de cosuri buna care sa actioneze repede?
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| bianca55 a răspuns:

Hei hei.Am incercat multe "retete", singurele care chiar au dat rezultate au fost un gel pentru ten acneic de la Avene. Dimineata si seara ma spal cu el si seara pe un servetel demachiant pun otet de mere si dau pe partile cu acnee.....La mine chiar a functionat....acum nu mai am nici o problema.
Am mai incercat si Zinerit care mi-a fost recomandat de farmacista, e bun, dar am fost mai multumita de otetul de mere.

| SATIR a răspuns (pentru bianca55):

Zinerytul doar usuca. trebuie tratament de specialitate.
dupa gravitatea problemei...

| senstein a răspuns:

Sperma!

| Park1Suin a răspuns (pentru senstein):

Te-ai gandit cand ai spus? Sau ai zis si tu asa, ca sa nu taci...

| senstein a răspuns (pentru Park1Suin):

Am spus spre amuzament. tongue

| SATIR a răspuns:

Eu am fost la dermatolog in ianuarie. 2013, si mi-a prescris roacutanee 10 mg, zineryt, si skinoren gel. eu aveam o acnee grava. eram plin. prietenii ma intrebau daca am pojar...straight face. si acum. nu mai am niciun cos. doar pete, dar de pete imi va da in luna iulie, ca mai am luna asta si iunie de tratament. dar mi-au trecut in proportie de 98%. imi mai apare cate 1 pe luna... sau mai rar ar fi bine sa te duci la un dermatolog. si sa respecti cu strictete cea ce zice el

| Andreeas2011 a răspuns:

Nu esti singurul care cauta

| Silviumber a răspuns:

Incearca asa : inainte de culcare sa te speli bine pe fata, sa te stergi bine pe fata si apoi sa te dai cu font de ten (la mine merge de fiecare data)

| ParaschivM a răspuns:

Nu e crema e o solutie numita Aknesol e o sticluta galbena de plastic e accesibila ca si bani dar e super buna o sa te ajute.