| Floreenofficial a întrebat:

Care sunt etapele prin care trece pacientul în cazul unui implant dentar? Povestiti-mi putin procesul,ce se întâmplă,va rog frumos, daca știți.Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maria3458 a răspuns:

Am făcut și eu implant sunt multe faze, radiografii facute, plombe puse la dinți durează cam 2 luni.

| Floreenofficial explică (pentru Maria3458):

Salut! Mulțumesc frumos pentru răspuns.Eu nu mi-am pus implant, dar îmi doresc foarte mult fiindcă am nevoie, dar îmi este frica de durere! sad

| Maria3458 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Si mie dar merita costa bani dar asta e vreo 25 milioane m-a costat

| Floreenofficial explică (pentru Maria3458):

Nu contează banii așa tare, mie mi-e frica de durere!