| mafiot1 a întrebat:

Salut cate minute din viata iti ia o tigara am inteles ca 5 ba ca 10 ba ca 15 minute.Va rog sa imi spuneti un raspuns corect

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AKARA0 a răspuns:

7 minute man

5 răspunsuri:
| Teo_Robert_1997 a răspuns:

Depinde cum privesti tu lucrurile daca o sa mai ai nevoie de acei 5 ani sau nu, nu-mi dau seama exact de ce intrebi. Si aici nu se pune ca ce nu te omoara te face mai puternic pentru ca aici nu este ceva fix legat de alcool sau tigari ele te omoara incetul cu incetul.
Iti ingreuneaza respiratia, organele corpului fiind afectate, incearca sa elimine acesti daunatori ca de ex. ficatul cand fumezi sau bei alcool incerca sa le elimine din corp prin respiratie, transpiratie, pipi (de aia te pipi atat de mult cand bei alcool)

Ele nu sunt bune si nu au fost niciodata bune imagineaza-ti viata ta fara aceste lucruri, iti spun eu suna mult mai bine sa zici ca am alergat azi in parc 2 km decat sa spui ca mi-am luat 2 cartoane de tigari si 2 sticle de vin.

Trebuie sa ai grija de corpul tau ca apoi tu suferi nu cei din jur.

big grin

| MusicON1995 a răspuns:

Astea sunt doar vorbe. Adevarul e ca nimeni nu stie cat iti ia din viata o tigara sau alt drog, dar daca devii dependent poti fi sigur ca fiecare tigara are contributia ei la drumul spre moarte. Eu daca fumez 1 tigara 2 la o petrecere sau ceva asta nu inseamna ca mor cu 5 minute mai devreme. Chestia e sa nu devii dependent! happy

| CarmiinaAlexandra a răspuns:

Tigarile 5 ani.Alcoolul 10.

| hahahahehehe a răspuns (pentru CarmiinaAlexandra):

Depinde,ca tigara electronica nu iti scurteaza viata, si depinde si ce gen de alcool consumi, de exemplu 1 pahar de vin in fiecare zii imbunatateste ritmul cardiac.

| CarmiinaAlexandra a răspuns (pentru hahahahehehe):

Ma refeream in general.