| DaReZon a întrebat:

Cateodata ma simt foarte amtetit. Cand spun ametit ma refer ca zici ca sunt pe alta lume (ca un drogat) si nu suport zgomotele tari. Din ce cauza sunt ametit si cum pot rezolva? FUDNA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pufyy a răspuns:

Buna!
Posibil din cauza stresului, oboselei ..incerca sa te odihnesti ..rezervati cateva zile si nu mai sta foarte mult timp pe afara ..incerca sa adormi pe la 10-11 si sa dormi pana la 8 cel putin. posibil corpul tau are nevoie de odihna ..incerca niste bai relaxante cu sare de baie, etc, niste plimbari prin parc, muzica relaxanta.
Daca aceste lucuri se enumera in rutina ta ..atunci banuiesc ca ar fi bine sa-ti faci o programare la medicul de familie.

Sper ca te'am fost de folos!
Ai grija de tine! Sanatatea e foarte importanta!