| ionutzzzu a întrebat:

De vreo 3 saptamani ma simt ametit... Din ce cauza? Cateodata am stari de voma si oboseala cand sunt stresat.
Dau funda! Nu vreau raspunsuri de pe google.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Oricine are astfel de perioade din când în când. Se pot datora mai multor factori, de la nutriţie necorespunzătoare (nu mănânci destule fructe,legume, cereale, peşte), la epuizare fizică sau emoţională.
Eu de obicei aştept să treacă de la sine (ţine maxim o săptămână în cazul meu), dar dacă văd că nu trece, îmi iau o cutie de vitamine şi îmi recapăt vitalitatea în 2-3 zile.

| kardon a răspuns:

Cel mai indicat sa mergi la medic, ameteala poate fi de origine diferita,poate e scadere a hemoglobinei in singe, sau o scadere de tensiune arteriala, sau nu te alimentezi corect.Ar fi multe referitor la ameteli/voma. Sfatul meu: mergi la medic...