| alexgerchev a întrebat:

Ce as putea face sa adorm mai repede noaptea?
Mă chinui cateva ore sa adorm!
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sau aeriseste camera inainte cu 30 min inainte de zzz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să consumi o cană de ceai de tei înainte de culcare.
Eu când am insomnii beau câte o cană de ceai de tei și pe urmă pot adormi cu ușurință. happy

| Dana2103 a răspuns:

Ori inveti/faci sport pana la epuizare, ori iei pastile, de aia exista somnifere, pentru insomnii

| Michaeel a răspuns:

Cel mai probabil ai insomnie(pentru asta se iau pastile) sau nu faci multe activitati in timpul zilei pentru ati consuma destul energia.Fa activitati incat sa obosesti(alearga putin, mergi la o plimbare sau mergi cu bicicleta) si poate asa vei reusi sa adormi mai usor.