| Anomim2025 a întrebat:

Ce pot sa fac sa adorm mai repede noaptea? Ce metode recomandati?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bea o cana de lapte cald la culcare! dar nu merge mai tarziu de ora 10 in pat, ca vei fii prea obosita si nu vei adormii decat foarte greu.

| Anomim2025 explică (pentru Violleta2022):

A funcționat. Am pus și miere.

8 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Citeste Shakespeare.

| untu a răspuns:

Sa bei seara cu o ora înainte de culcare o cana de ceai cald de tei cu o feliuta de lămâie si sa stai pe pat, da-i drumul la televizor la un film, programează televizorul 15 minute de închidere automata si apoi poti sa te uiti la tv pana sa adormi cu usurinta!

| Anomim2025 explică (pentru untu):

Nu am televizor în cameră.

| Mayar a răspuns:

Sa muncesti intreaga zi. noaptea o sa cazi lat de somn sigurat

| WsTiger a răspuns:

Incearca sa asculti muzica in casti de telefon, pe unii oameni ii linistesc acest lucru... La mine merge.

| IonutMirel111 a răspuns:

Eu cand nu pot dormi noaptea ies 20-30 minute afara /fac putin sport sa obosesc / ma joc pe pc sa obosesc

| heythere2004 a răspuns:

Asculta asmr :Autonomous sensory meridian response.Chiar te ajuta sa te relaxezi si iti elibereaza mintea.Cauta asmr pe Youtube si gaseste ce iti place.winking