| Adrian022 a întrebat:

ce imi puteti spune despre untura de porc? este sanatoasa dar nu in cantitati mari,face colesterol, ingrasa..cam ce stiti? la ce ajuta si de ce nu e buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| saynotoemo99 a răspuns:

De fapt untura de porc este mai slaba decat uleiul de floarea soarelui, dar nu este recomandat sa folosești prea mult. Uneori poate provoca probleme cardiace, cel mai bine este sa folosești doar o lingură mare.