| mafiot1 a întrebat:

Salut.Ce o sa patesc daca dorm 4 ore si pe urma nu mai dorm 18 ore? Mentionez ca nu ma hidratez deloc si nu mananc deloc.Ps eu am un serviciu ca si lucrator comercial.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Singura problema e lipsa apei. In rest, vei fi doar obosit si flamand

| Sn4k3 a răspuns:

Pai n-ai timp sa mananci si sa bei laughing? Tu ce crezi ca se intampla daca nu oferi organismului cele 3 lucruri de care are nevoie? O sa te imbolnavesti, nu o sa ai energie si tot asa. Trebuie sa inveti sa balansezi lucrurile oricare ar fi ele, nu sa dai in extreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa mori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pari a copil de 10 ani la cum vorbești. "PS", fara apa și mâncare, "fac bani la PC", sau alt idiot.

| Raducons a răspuns:

Nu merita sacrificiul asta pentru nimic, la banii aia gasesti un job mult mai bun

| francut a răspuns:

O data, accidental, corpul tau va rezista. Dar daca este un "program" continuu, in cel mai fericit caz, ajungi doar la urgente. Prima data. A doua oara, nu se stie.
Nu cred ca acesta este programul tau de la serviciu. Ce faci in rest?

Răspuns utilizator avertizat
| francut a răspuns (pentru mafiot1):

Deci nu numai ca nu dormi si nu mananci, dar mai si stai cu ochii in ecran. Si mai obositor pentru organismul tau. Cauta sa reduci programul de acasa si ia pauze intre timp. Pentru mancare si detensionare. Stai cu apa langa tine si bea cat de des poti.
Cu banii castigati la PC nu ai sa poti sa-ti rascumperi sanatatea.

| Cristea468 a răspuns:

O să îți curgă sânge pe nas, o să te doară capul, poate o să îți fie rău sunt destule efecte negative.

| Bro4555 a răspuns:

Daca o tii in ritmul asta asa o sa fii `rip`

| Georgesunteu a răspuns:

Nu se intampla nimic dar incearca sa te hidratezi si sa mananci. Daca se intample de 2 ori nu e nimic dar incearca sa dormi macar 8 ore si este foarte important sa te hidratezi

| WhiTePaiN a răspuns:

Hrana, apa si somnul sunt cele necesare vietii, nu banii, sfatul meu este de a pune sanatatea pe primul loc. Probabil ca vei avea dureri de cap, boli cardiace, probleme de vedere.