| Reila a întrebat:

Ce parere aveti despre samponul seboreglator de la cosmetic plant? c:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanielaZapartan a răspuns:

Eu acum il folosesc si sunt multumita. Am avut inainte probleme cu matreata uscata si scalp iritat ( de la samponul Pantene pentru volum) pe care le-am tratat cu samponul antimatreata de la Revalid. Acum, dupa tratament, am ales sa folosesc samponul seboreglator de la Cosmetic Plant si timp de 2 zile parul e fresh, apoi se imbacseste si trebuie spalat ( am parul lung).

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie incercat samponul respectiv deoarece glandele seboreice existente in scalpul fiecaruia, functioneaza si produce sebum in mod si cantitati diferite le la o persoana la alta. Doar prin incercari se poate stabili cel mai bun remediu pentru fiecare dintre noi. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii fara sa incerci. Suntem diferiti, corpul nostru reactioneaza diferit. Eu am folosit Phyto phytocedrat, bioderma node g si pana la urma doar head and shoulders 2in1 classic clean imi tine parul curat 4 zile.