| BuGsstormbunny a întrebat:

Ce părere aveți? În care tip de dermatofitoza se încadrează pata din poza https://ibb.co/ryt4RPj

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Ținea corporis ai tu, e o ciuperca se ce transmite foarte ușor, dermatofiția corpului
Încearcă să eviți hainele strâmte și să porți haine doar din material de bumbac.sa eviți folosirea la comun a prosoapelor și alte alea.trebuie să eviți sa te scarpini fiindcă poți răspândi infecția fungica
Ai nevoie de tratament și asta doar la un medic dermatolog și cât mai urgent.

| BuGsstormbunny explică (pentru anonim_4396):

Am lăsat un mesaj privat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Nu este carcinom stai liniștit, așteaptă să trecem de perioada asta și consulta un dermatolog. mare grija sa nu te scarpini și ai grija sa ai pielea uscata cu un prosop curat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai probabil o sa îți de-a clotrimazol da și ceva pastile.