| TheSeventhSin a întrebat:

Salut, ce probiotice ati incercat si v-a ajutat? Am inceput sa am probleme cu stomacul si mi s-a recomandat sa iau probiotice.
Am auzit ca sunt unele care au 3-4 tulpini panala 7-8 ceva de genul.
Si intrebarea mea este, in cat timp se regleaza flora intestinala dupa administrarea probioticelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand chefir, muraturi in saramura doar (niciodata otet), bors de casa, iaurt simplu sau grecesc (simplu, fara fructe si zahar in el). Chefirul contine bacterii de acidofilus bifidus care actioneaza din momentul in care-l bem, cand noua cultura de acidofils bifidus incepe sa-si faca efectul.
Flora intestinata necesita enorm de multa vreme sa se refaca complet, uneori ani buni, mai ales daca ai luat multe antibiotice sau ai mancat ani de zile mancaruri nesanatoase. Acum ai nevoie de probiotice sanataose in organism dar si de hranirae lor, cu mancare sanataosa compusa din multe fructe, legume si carne.
cand consumam probiotice, nu avem voie sa consumam zahar, dulciuri, sucuri, bauturi energizante si nimic care contine zahar si alcool.

https://www.alphega-farmacie.ro/......natos-167/

1 răspuns:
| flynn01 a răspuns:

Enterolactis Plus