| LidiaMarinescu a întrebat:

Buna TpU in cat timp se reface flora intestinala? FunDa :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dogslover a răspuns:

Depinde de fiecare organism. Oricum, de obicei nu dureaza mult, dar trebuie sa fii atenta la ce manaci. Nu manaca fructe multe, dar manaca mult iaurt natural (fara fructe). Iaurtul reface flora intestinala.

6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Depinde de ce anume a dus la distrugerea ei, de alimentatie si de folosirea sau nu a probioticelor. http://www.i-medic.ro/articole/iaurtul-un-aliat-natural-tratarea-candidozei

| LidiaMarinescu explică:

Vreau neaparat sa stiu am iesit de 1 luna jumate si vreau sa stiu daca sa refacut

| mdaria a răspuns (pentru LidiaMarinescu):

Cum adica ai iesit de o luna jumate? De unde?

| LidiaMarinescu explică:

Mdaria am iesit de o luna jumate din spital happy de unde credeai? tongue

| LidiaMarinescu explică:

Doctoressa am administrat si probiotice si antibioticul a dus la distrugerea ei.am luat Eubiotic baby timp de 10 zile

| Bianca_Simina_1993 a răspuns:

Depinde ce medicamente ai luat