| roby223 a întrebat:

Salut,ce puteți să îmi spuneți despre pastilele Avidol, pentru ce sunt aceste medicamente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De fapt, e vorba de ARBIDOL.
Am primit prima data clipul pe Messenger, când încă nu apăruse pe Youtube filmuletul, dar văd că circulă destul de mult informația. Probabil, omul crede că rușii dețin deja antidotul, dar îl ascund. Iar intentia lui e să ajungă la cei suferinzi.;)
http://www.youtube.com/watch?v=eVbNCgJILUI
Și, din curiozitate, am căutat și amănunte, ca și tine, de altfel:

http://ro.sputnik.md/......ament.html

http://russiabusinesstoday.com/......ronavirus/
Eu nu mă pot pronunța, doar cei avizați in domeniu o pot face.
Sper doar să fie de folos celor bolnavi, dacă e cazul. :)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In niciun caz nu pentru Coronavirus

| roby223 explică (pentru suntserios):

Am întrebat farmacistul și mi-a spus același lucru... fake news

| Wr3nch a răspuns:

Pentru nimic. E un video teapa pus de un romanas pe YouTube sa faca si el niste vizualizari.

| alina2k18 a răspuns:

ARBIDOL laughing
E un antiviral care se foloseste de multi ani doar in Russia si China.
Nu este aprobat in Europa, USA si restul tarilor de pe glob.