| ashley26pink a întrebat:

Va rog frumos de tot sa imi spuneti si mie niste medicamente (siropuri, ca eu nu inghit pastilele) pentru tuse seaca!
Dar sa nu fie prea scumpe. Pana in 20 lei daca se poate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Iti recomand un sirop natural impotriva tusei, Mucosolvan Junior Sirop (pret=15, 60 RON.)
Citeste prospectul inainte de administrare! Insanatosire grabnica.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Stodal, sirop sau granule, pe bază de plante.Eu am folosit siropul, e bun pentru toate tipurile de tuse. Sănătate! Vezi prospectul http://medicamente.romedic.ro/medicamente.php?med=4001&fl=1

| Darry a răspuns:

- tuse seaca -paxaladine
- tuse productiva- mucosin sau mucosolvan

| Mee a răspuns:

Plantusin, eu am folosit si este super...costa 8 lei

| Fredie a răspuns:

Buna. Eu am folosit cu ceva timp in urma Echinaid. Este un sirop pe baza de echinaceea, care in cazul meu a dat rezultate foarte bune. Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand extract de muguri de carpen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ceva si mai ieftin(dar nu prea bun la gust) ceai din foi de ceapa