| Romario1 a întrebat:

Salut! Ce supradoza de pastile te pot omori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cele mai rapide medicamente ar putea sa fie in opinia mea somniferele, pentru ca stim ca acestea luate in cantitate mare duc la un singur lucru si anume moartea.
Insa de ce ar alege cineva sa moara? cand sunt persoane foarte bolnave care isi doresc sa traiasca?
Nici macar in gluma nu ar trebui sa ai idei de genul.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de pastile si de ce boli ai, uneori fiind suficient 1 singura pastila, care este contraindicata tie si care-ti poate provoca stop cardiac si mori.

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce ai vrea sa alfi raspunsul? Esti ok?

https://www.antisuicid.ro/ce-este-telverde-antisuicid/

| Romario1 explică (pentru dullcat):

Din curiozitate

| dullcat a răspuns (pentru Romario1):

Bine.Cum spui tu?

| mont a răspuns:

Depinde ce tip de pastile si de la persoana la persoana. Ca regula general valabila este ca nu o sa mori de la o pastila luata in plus din greseala dar de la un pumn de pastile da. Sigur acum sunt si exceptii, doar medicii pot sti exact analizand fiecare caz in parte.

| Standt a răspuns:

Si daca nu mori? Daca ramai cu stomacul perforat, cu ficatul varza, cu alte probleme? Va fi mai rau decat crezi ca iti este acum.
Care e problema ta? Nu cred ca nu se poate rezolva daca nu esti hotarat sa o faci.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Din cauza problemei ca ai ajuns la 35 de ani si n-ai realizat nimic inca, te-ai dus cu gandul si la sinucis? sau mi s-a parut?

| User0987654321 a răspuns:

Ba oamenilor nu va apucați sa ii spuneți la Omu asta de pastile că asta vrea sa se omoare nu vedeți. Omule, ai destule motive să trăiești, in Biblie, sinuciderea este recunoscuta că o crimă făcută împotriva altcuiva și vei fi judecat ca un criminal. Fi puternic și nu o face sad