| anonim_4396 a întrebat:

Cine cunoaste un tratament care poate macina calculii la rinich? Piatra este de 4, 1cm

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ti-am mai spus ca e prea mare pentru a o elimina pe cale naturala. Ai luat o rigla sa vezi ce inseamna 4 cm? Pe unde sa iasa piatra aceea?

| Zenithf a răspuns:

Do not underestimate the power of the watermellon. laughing
Am auzit ca lebenita este foarte buna pentru (in special preventie) calculii renali. Dar acum o trecut sezonul ei. sad
Ceaiurile diuretice sunt bune, ca cel de cozi de cires sau matase de porumb, cum au zis si ceilalti, iar referitor la medicamente, nu bag mana in foc, mai bine vb cu medicul de familie.

| Minnie a răspuns:

Eu am luat Urinex si am baut ceai de cozi de cirese (e mai bun la gust decat cel de porumb) si cand am terminat cutia cu pastile am eliminat piatra...

| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

4, 1 mm. ok. bei ceai de cozi de cirese/coada calului/matase de porumb FOARTE MULT, te duci la farmacie iti cumperi renalex/rovatinex si vei elimina piatra in mod natural. daca nu iei masuri acum cat e mica o sa regreti rau mai tarziu. daca vrei sa ajuti la eliminarea ei fa si un sport ceva/alergari/sarituri dar lasa sa treaca vreo saptamana cu ceaiuri si piacturile alea ca sa se topeasca putin piatra. daca o fortezi de pe acum se va bloca pe ureter sau in vezica si e foarte grav.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sunt o persosns foarte stresata puteti sa ma ajutati am fost operat la riniki de piatra acum13 ani dar boala a recdin\vat na ma doare ureteru zilnic am o piatra blaocata ce sa fac e posibil sa doara zilnic