| Secretkkk a întrebat:

Salut, cine imi poate da un meniu pina in 1000 de kkal sau mai putin? Avind in vedere ca maninc numai de 2 ori pe zi, rar 3!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici,
http://sfaturi.eva.ro/......-5771.html
Te pup!

| bismarck a răspuns:

Domnişoară eu îţi recomand ceva ce am învăţat la rândul meu. Dacă vrei să te menţii poftim 3 mese sănătoase:

-dimineaţa: ceva consistent, pâine cu miere de albine, pâine cu nutella, dulceaţă+ceai.

-prânz: o masă consistentă, de 2 feluri dacă se poate însă ai grijă la combinaţii(de exemplu, NU cartofi+pâine).

-seara: o supă caldă, cu pâine sau fără.Nu ai nevoie de mai mult şi îţi dă senzaţia de sătul.

De asemenea, între mese poţi simţi nevoie de "ceva dulce". Mănâncă un fruct, un măr de exemplu.Dar ai grijă, să fie la cel puţin 30 de minute după masă.

Dacă vrei şi să slăbeşti, aleargă cel puţin 30 de minute, alergare uşoară ţinând "regimul" de mai sus.De ce cel puţin 30? Pentru că în primele 10-20 nu arzi nimic ci consumi, apoi se apelează la "rezerve" şi începi să arzi grăsimile.