| AlexiaIoana a întrebat:

Cine imi poate spune in cât timp elimini( total) zaharul din corp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil sa elimini zaharul din corp, el se transforma in insulina si iti ajuta pancreasul sa functioneze normal, fara el, nu poti trai practic. Poti sa traiesti fara sa mananci zahar, dar ai nevoie de zahar natural luat din fructe si legume, ca sa poate functiona bine pancreasul, ficatul, inima samd.

| lpavel a răspuns:

Totul NU poti sa elimini deoarece aproape toate alimentele contin zahar si daca ai putea elimina tot atunci te-ai imbolnavi pentru ca tot corpul are nevoie de zahar dar nu in exces!