| CuTup3u a întrebat:

cine imi recomanda niste pastile de ingrasat? sunt foarte slab si nu imi place deloc asa, mi se vad toate oasele corpului si rade lumea de mine.
Ma puteti ajuta cu niste pastile ca sa cresc mai repede in greutate?

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

In niciun caz pastile.
Daca vrei sa te ingrasi, bagi mancare mai multa, e simplu ce naiba.
Incerci sa mananci din 2 in 2 ore, daca nu poti, te fortezi.
Cand vrei ceva, Lupti.

| Mikhtarian a răspuns:

Lumea-i cretina,nu-i mai baga in seama.
Mananca si tu mai mult, odihneste-te, asa mai cresti in inaltime, ti se mai dezvolta oasele, si iti da alt aspect.

| ceaiuldetei a răspuns:

Poate ești un pic rahitic. Mergi frumos la medic. Ai să primești și sfaturi și eventual dacă e cazul, vei primi și medicamente.

Trebuie să te hrănești CORESPUNZĂTOR și să faci MULTĂ mișcare.

Mergi la o sală și rezolvă problema, dacă n-ai chef de alergări și mers pe bicicletă și tras de fiare acasă. Apoi mănâncă. Dacă nu mănânci, ai să îți faci mai rău.

Ce faci? Ții la siluetă? Pune mâna și mănâncă. Și dacă ți se pare ție că într-adevăr e foarte-foarte nașpa, atunci mergi la doctorul de familie și vezi ce zice și ăla și în funcție de ce fel de verdict primești, iei măsuri.

N-ar fi rău nici dacă ai sta de vorbă cu părinții sau oamenii mai apropiați.

Nu te trata după ureche. Cu plăcere : )

| Anitta97 a răspuns:

Eu zic sa mananci mai mult..lactate carne, peste, fructe! O sa iei din alimente mule vitamine happy Ia in fiecare zi un comprimat efervescent de CALCIU SANDOZ! Sigur o sa te pui pe picioare~ happy SUCCES happy

| CuTup3u explică:

In fie care zi alerg si fac flatari acasa pana la epuizare, de mancat mananc mereu foarte mult, dar nu prea am pofta de mancare...si sunt foarte inalt am cam 2 metri aproape...