| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt complexatsadM-am saturat sa imi faca lumea complimente de genul "ce slab esti". Am 18 ani, 164 cm inaltime dar nu ma deranjeaza foarte mult inaltimea insa sunt prea slab, am doar 45 kgsadEu sunt mai subtirel, am oasele subtiri, poate si de asta am o greutate asa mica dar nici nu se pune pe mine oricat as manca. E adevarat ca nu prea am nici pofta de mancare, nu stiu ce sa mai incerc sa cresc si eu in greutate macar 6-7 kgsadCe pot sa fac sa fiu mai solid? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Fa-ti niste analize uzuale.
Apoi fa un control la endocrinologie.

| Ady3835 a răspuns:

Nu te ingrijora ca nu esti singurulwinking Si eu sunt ca tine dar eu am 53 kg...tot slab sunt, dar nu ai cum daca asa e firea ta, mi-a zis cineva sa fac sex ca poate ma ingras happy E bine sa te duci la un nutritionist si tii va spune el.

| axeldavid a răspuns:

Du-te la doctor sa-ti prescrie niste suplimente alimentare.

| LegioN a răspuns:

Apucate de sala

| kary2000 a răspuns:

Pai poti sa faci inot sau un sport sau sa mergi la sala.am o fata din clasa care are ii ani si are 49 de kg. poate trebuie sa mergi la doctor exista boli