| anonim_4396 a întrebat:

Salut cine ma poate ajuta cu ce ma pot da sa nu mai am mancarimi in zona genitala mentionez ca am fost la ginecolog mi-am facut antifunigrama si nu am nimic decat ceva la niste medicamente dar doamna doctor a zis ca nu e nimic, mi-a dat betadine lichid si ceva crema, da tot am mancarimi si un lichid alb galbui, si cateodata imi apare una doua bubite ca niste cosuri da nu prea des ce am cu ce m-as putea da? funda si note mentionez ca sunt virgina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Pai,ar trebui sa o asculti pe doamna doctor.Nimic nu isi poate face efectul repede.Trebuie sa astepti si tu cate va saptamani bune pentru a disparea mancarimea si acele bubite.
Eu ti-as sugera sa nu te mai scarpini in zona genitala pentru ca cu cat te scarpini te vei irita acolo si vei face multe bubite si te va manca mai mult.Chiar daca te mananca nu te scarpina daca te scarpini gandeste-te ca vei face numai rau si vei avea mancarimi mai mari.Citeste si asta : http://www.seximus.ro/articole/igiena_genitala_personala.php
Si asta : http://www.anticonceptionale.ro/......itala.html
cu tot cu comentarii.
Nu te mai scarpina si dati cu cremele date de doamna doctor.
Pa, pa!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai o reacție adversă la o medicație care ai luat-o curând!
Trebuie să mergi la dermatolog, este cel mai în măsură să-ți dea un tratament local/intern.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si sunt virgina