| Innaripatu a întrebat:

Salut, cineva mi-a facut o farsa foarte proasta si mi-a pus lemn vechi de termite in bautura.Nu am observat, deoarece eram beat si am inghitit o cantitate destul de mare.Stiu ca suna ciudat, dar asta s-a intamplat, el credea ca va actiona ca un laxativ.Ma arde stomacul de 2 zile si am o senzatie usoara de greata.Pe langa asta am si o senzatie ca trebuie sa fac treaba mare mereu.Nici nu stiu in ce directie sa merg, mi-e rusine sa-i spun medicului de familie despre asa ceva.Ce analize as putea face pentru stomac? Ar putea fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Am un prieten doctor rezident si am auzit de la el povesti mult mai rusinoase si amuzante. Cativa oameni au venit cu borcane infipte-n fund, altul cu un grepfruit, unul si-a injectat nu stiu ce unguent in penis ca sa-l faca mai mare, dar i s-au blocat vasele de sange de acolo si i-a necrozat.
Povestea ta nu e nimic rusinos. E doar o farsa proasta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

1 man 1 jar, 1 man 1 screwdriver

| cfrtobias a răspuns:

Daca merge la doctor sigur nu il baga la covid?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand să mergi la medic.
Nu trebuie să-ți fie rușine. Alții vin și spun că au unele simptome din întâmplări mult mai penibile.
Nu-ți periclita sănătatea din cauza rușinii.
Totuși, până ajungi la medic, îți recomand să înghiți câțiva "căței" de usturoi pe stomacul gol.
Usturoiul acționează eficient împotriva bacteriilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic si sa nu mai interactionezi cu asa esecuri umane deoarece lemnul ala poate cauza si ulcere in timp daca nu poate iesi. Apoi ma intreaba toti de ce eu urasc pe aproape toti romanii si am ceva cu extrovertii... uite si tu ce farse retardate, il omoara pe om cu nestiinta si tampeniile lor...

| Peachdelight a răspuns:

Poți sa faci gastroscopie daca spui ca ai arsuri la stomac. Dar nu prea îți indic. De ce sa îți fie rusine de medicul de familie? Oricum tot la el ajungi indiferent de ce analiza vrei sa îți faci. Crede-ma ca a auzit el și povesti mai horror decât a ta. Poate sa fie și psihic pentru ca acum când sti ce ți s-a întâmplat, mintea ta ajunge tot acolo și îți dai tot felul de filme. Corpul are un mecanism de apărare foarte inteligent. Totuși daca starea ta se agravează da o fuga la urgentă.