| anonim88 a întrebat:

Salut, credeti ca la 24 de ani se mai poate administra vreun medicament pentre stimularea cresterii in inaltime? sau ceva exercitii fizice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e o persoana mica si nu ajunge nici la 1, 50m. exista tratament.

| anonim88 explică (pentru mgtow):

Acea persoana are 1, 69 si mai vrea 3-4 cm.ce fel tratament?

| mgtow a răspuns (pentru anonim88):

Eu aveam un coleg cand eram la profesionala si asa mi-a zis ca lua niste medicamente dar daca tu zici ca are 1, 69 nu poate sa faca nimic pentru ca are inaltime normala.

| anonim88 explică (pentru mgtow):

Daca poti sa-mi spui cum se numeau acele medicamente ti-as fi recunoscator.

| mgtow a răspuns (pentru anonim88):

Eu nu stiu cum care sunt doar medicul iti spune.

| Anonymus314 a răspuns:

Basket

| Zartbitter a răspuns:

Nu există nimic garantat.
Dacă ești băiat, insistă cu activități sportive precum înotul, baschetul sau chiar volei. Poți condimenta cu tracțiuni și flotări. Indiferent de câte șanse ai, nu pierde timpul, oricum nu vei avea decât de câștigat, chiar dacă nu în înălțime.
Nu te lăsa păcălit de medicamente. Nu există așa ceva demonstrat și nu e cazul să bagi în tine chestii despre care nu cunoști nimic.

| SM_9305 a răspuns:

Sall si eu sunt mic de statura am 1:30 cm si din cate stiu nu mai este nici o sansa apropo am 26 de ani stiu ca fetele au sanse pana la 22 de ani si paieti pana la 24 ori cum daca exixta ceva as vrea sa stiu si eu sa ma fac macar de 1 jumatatebig grin

| Scanlaik a răspuns:

Cresterea in inaltime este un proces complex care poate fi influentat. O alimentatie sanatoasa bogata in fructe si legume, un somn linistit pe noapte cca. 8h si un sport gen:baschet, volei, inot, streching ar putea ajuta enorm. Mai nou au aparut si vitamine cum ar fi Arginina, un aminoacid care chiar ajuta. Am crescut 10 cm in 6 luni respectand cele mentionate mai sus. Niciodata nu e tarziu in a face ceea ce doresti. Mult succes!