| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca sufar de vreo problema?

Ma enervez foarte repede, fac scenarii, critic persoanele, iar când imi dau seama ca nu a fost asa, ma simt prost, rusinat. Eu chiar nu stiu ce sunt astea... De exemplu azi criticam in gand, singur ca o anumita persoana nu ma suna, nu e in stare sa sune si fix peste cateva minute, suna. Sau mi s-a mai intamplat când credeam ca pe prietenii mei ii doare undeva de mine, vad ca nu a fost asa. Nu stiu daca stiti, dar e foarte obositor si stresant sa traiesti asa... Sincer mi-as face rmn, tomograf sau ceva sa vad ce naiba se intampla in mintea mea. Parca viata sau cineva isi bate joc de mine, pe cuvant!

O zi buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Problema ta e că te enervezi prea repede și te grăbești să faci un lucru greșit într-un timp scurt. Gândește-te de 2-3 ori înainte să faci un lucru și nu mai acționa fără să fi sigur de un lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| 3amthinking a răspuns:

Toti au simtit macar o dat asta. Nu este o problema de sanatate, este doar temperamentul tau, nu te ingrijora!
Citeste aici, cred esti genul coleric.
https://www.google.ro/......https?/url

| PandyMe a răspuns:

Buna! Eu ic ca nu ai nici o problema. Cand te enrvezi incearca sa te gandesti la altceva. Decat sa critici sau sa vorbesti urat de anumite persoane trage aer in piept, respira si totul o sa fie mai bine. Daca tii asa mult poti consulta un psiholog. Funda? O zii buna! happy

| XxAdriennxX a răspuns:

Stresul da starea de nervozitate