| SunshineSunrise a întrebat:

E posibil sa sufăr de o anumita boala?
Vreau sa va spun cam cum sunt eu și sa îmi ziceți părerea despre ce as putea avea.
Deci.
Am făcut de abia 17 ani. De când ma știu, am un comportament ciudat. De ce? Pai haideți sa va zic.
De când ma știu și merg pe strada se uita lumea la mine și îmi închipui ca spune "ce urata e asta" și ma enervez maxim și injur persoana respectiva în gând de mama focului și simt ca îmi pocnește inima de nervi.
Când vreau sa ies afara am o ușoară emoție în suflet. Nu știu de ce. Ma desconsider din toate punctele de vedere la fizic și la haine. Ma vad cea mai urata persoana.
Când vorbesc cu prietenii sau persoane necunoscute am asa o emoție și simt ca ma bâlbâi deși nu fac nimic anormal tot cred asta.
Nu pot sa învăț deși am o minte bună, adică pur și simplu îmi pierd concentrația sau cad într-un somn de parca as fi muncit ca bodyguard.
Probleme mari cu nervii, sar la bătaie sau dacă încerc sa ma abțin cu greu sa nu dau în cineva încep sa injur rău și nu tac din gura pana nu pun la punct persoana.
Nu am stare. Ma plimb mereu, nu pot sta jos. În casa ma plimb, în banca la liceu când stau jos dau din picioare fac zgomote n-am stare. Acum va scriu plimbandu-ma de pe telefon.
Nu suport sa cunosc persoane noi, nu suport în general oamenii, adică doar prietenii pe care mi i-am făcut. Și chiar au un mare noroc ca s-a întâmplat sa ii suport. Nu suport sa stau cu părinții pe lângă mine.
Îmi place sa stau pe întuneric singura în camera mea.
Am gânduri de sinucidere la fiecare scandal cu ai mei sau prietenii.
Ce as putea avea? Fără mișto, va rog, de dus ma duc la psihiatru dar ziceți voi ce ar putea fi?
Funda.

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pot fi foarte multe cauze de la deviati comportamentale, anxietate, complex de inferioritate, hiperactivitate pana la depresie.
Doar un psiholog poate sa iti spuna mai exact ce ai si doar el te va putea trata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai probleme de comportament, esti foarte impulsiv, problema ta nu este de psihiatru ci de-un psiholog bun cu care sa discuti sau poti practica un sport pentru a te dezvolta psihologic. asta cu sinuciderea daca tu crezi ca esti suficient de puternic fa-o stai linistit ca am auzit multe persoane care au spus asta dar putini au facut asta. Si eu sunt aproape exact cu tine cu plimbarea nu am stare sa stau pe loc e perfect normal, daca te vezi cea mai urata persoana e fix vina ta pentru ca toate persoanele sunt egale. Bucura-te de viata e unica. Daca tu crezi ca nu mai ai de ce trai faci ceea ce doresti. Recunosc n-am citit toata intrebarea. O seara frumoasa

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Consulta un psiholog daca el iti zice ca esti normala atunci esti normala. bafta

| DovleacTurbat a răspuns:

90% m-am regasit, mai putin aia cu sinucisu. Pe mine m-a salvat sportul, incearca. Esti lipsita de incredere in tine, nu esti sigura pe tine absolut deloc. "Nu am stare acum va scriu plinbandu-ma de pe telefon" rolling on the floor asta cu starea inca sunt la fel si eu, dar in rest nu mai am "probleme". Iesi afara si vorbeste cu oamenii, glumeste (da stiu, iti calci pe inima) pe mine m-a salvat caterinca, imi place sa fac misto, sa rad si imi place la nebunie sa "provoc" oameni necunoscuti sa-mi spuna fel si fel de intamplari de-ale lor rolling on the floor. Sportul iti va creste increderea in tine ceea ce te va face sa fii si mai sigura pe tine. De restul, iesi afara si comunica. (Pofta vine mancand).

Răspuns utilizator avertizat
| DovleacTurbat a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Acolo nu comunici?

Răspuns utilizator avertizat