| Anonim013 a întrebat:

Cum as putea sa scap de urmele de la varicela?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

O să ți se ducă ele. Tu nu ai ce să faci în privința să le oprești... poate să dai cu o alifie specială pentru acest lucru. Cel mai indicat e să așteți să treacă ele.

| Miau1617 a răspuns:

Hei.Se duc ele singure, nu ar trebui sa actionezi tu asupra lor, deoarece exista posibilitatea sa iasa mai tare in evidenta.

| Anonim013 explică (pentru Miau1617):

Mersi. Eu de fapt acum am varicela si ma gandeam ca pot face ceva preventiv. Crezi ca se duc daca pur si simplu le las sa se usuce?

| Miau1617 a răspuns (pentru Anonim013):

Desigur...Dar timp de o saptamana si ceva sa stai in casa ca sa nu existe posibilitatea sa iei microbii din aer si sa te imbolnavesti, pentru ca sistemul imunitar pe timpul varicei e mai scazut.