| Floreenofficial a întrebat:

Cum sa fac sa nu imi mai creasca unghiile incarnate? In luna aprilie mi s-a scos o unghie incarnata, iar pana acum unghia noua a crescut cam pe jumatate.Ce sa fac sa nu mai ajung sa mi se scoata unghia? Am ceva emotii pentru unghia noua. Sper sa creasca bine...Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste pantofi largi, comozi, in nici un caz nu stramti!
Pantofii nepotriviti si incomozi sunt si cauza multor boli (vezi zonele de presopunctura).

| AmiraH a răspuns:

Eu nu mi-am mai taiat colturile din carne, doar le-am pilit pana a crescut unghia. A durut dar pielea s-a acomodat si acum e bine.