| andeeutzyka a întrebat:

prin martie mai exact 21 am fost la doctor pentru ca aveam unghia incarnata si mi-a scos-o din carne. Acum imi fac griji pentru ca nu imi creste unghia la loc.Cine a trecut prin asta...la cat timp i-a crescut unghia?
Ce sa fac?
P.S.:mi-a scos doar jumatate de unghie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Koala a răspuns:

Pai mai exact cand te lovesti sau iti scoate o ughie dureaza cam 4 luni 5 depinde nu ai ce sa faci de cati sa astepti

4 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Mie cam intr-un an mi s-a refacut complet o unghie cazuta. Nasty stuff la inceput, dar apoi te obisnuiestti. Nu mai purta atatea tocuri happy

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

2-5 luni până se reface complet.

| Joker200 a răspuns:

Eu mi-am prins unghia la poarta de la degetul mare si am tinut-o in apa cald apoi mi-a cazut dar dimineata urmatoare cand m-am trezit era deja complet crescuta (miracol) laughing serios

| cristi201 a răspuns:

Cu timpul o sa iti creasca la fel cum a fost inainte doar ca nu o sa mai fie carnea cum a fost inainte sa fii taiata, nu ai de ce sa iti faci griji ca si eu am trecut prin aceasta experienta.(scuze pentru repetitie)