| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Daca am avut carie interdentara intre 2 masele si dentistul mi-a lipit cele 2 masele intre ele cu material de plomba imi pot pune aparat dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu il intrebi pe dentist? Crezi ca TPU e ceva gen Mama Omida?

| Zuzu1991 a răspuns:

Dupa ce schimbi dentistul si iti taie plomba... da
pentru ca dentistul tau e KRETIN!
NU se pune plomba legata pe doi dinti, dintii se misca si plomba o sa se dezlipeasca, cel putin de pe un dinte, si apoi o sa faca, carie dedesubt