| buburuza_7398 a întrebat:

Imi pot pune aparat dentar daca am 2 masele cariate? Sau mai intai trebuie sa mi le scot? happy

5 răspunsuri:
| Adela50 a răspuns:

Bineinteles ca iti poti pune.happyMaselele nu au legatura cu aparatuloh go on Am si eu aparat dentar si niciodata n-am avut probleme din cauza maseselor.Se cariau, dar mi le faceau.

Abh
| Abh a răspuns:

Aparatul dentar nu se pune intr-o gura cu carii, trebuie sa-ti rezolvi cariile si apoi sa ti se puna aparatul. De unde stii ca ti se vor scoate maselele, daca te duci la un stomatolog bun poate va reusi sa ti le salveze.

| Just Kiddin' a răspuns:

Maselele cariate nu au treaba cu aparatul dentar. ele pot fi "reparate" cu niste plombe. daca te duci la dentist ti le rezolva imediat, nici nu te doare si abia apoi iti ia masura pentru aparat.
de fapt ele nu reprezinta o problema reala pentru aparatwinking

| adryanna_7314 a răspuns:

Mai bine intreaba un dentisthappy

| onitza1234 a răspuns:

Nu poti. Prima data trebuie sa ti le scotii apoi sa iti pui aparatul. Si eu la fel am facut. Nu merge scoatele. Funda