| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Daca am facug ekg acum 2 luni si a iesit bun, iar eu inca am acele dureri toracice, ar trebui sa mai fac unul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prin EKG se investigheaza functionarea inimii.
Dureririle toracice (de burta) se investigheata prin ecografie, radiologic, endoscopie, colonoscopie, analize (la medicina interna).

| darrio2007 a răspuns:

Ce nu ai inteles din raspunsul meu de la cealalta intrebare? Fa-ti inca o electrocardiogramă. Acum ai dureri nu mai ai intepaturi, din cate spui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți să mai faci unul la alt medic sa ceri o a doua părere.

| sierra1 a răspuns:

Ecaghe-ul nu tratează nimic! Doar iți "spune" cum merge motorașul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate sa nu fie nicio problema la inima, ci să ai nevralgie intercostala. Încearcă puțin gimnastica aerobica și vezi apoi daca acele dureri mai persista.