| casmaua a întrebat:

Am dureri toracice si am inceput sa vars.Vreo idee? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Cred ca este o toxiinfectie alimentara avand aceleasi simptome si fiul tau-ati consumat ceva alimente alterate.Evitati bauturile carbogazoase, energizante si sucurile cu mult zahar. Poti lua Metoclopramid o tableta si jumatate copilul tau. Daca persista varsaturile si apare si diareea mergeti la serviciul de urgente -boli infectioase.

6 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

Daca e ceva mai grav nu trebuie sa rezolvi problema acasa si aici pe TPU, mai bine mergi la medicul de familie.
Bafta.

| BiuL a răspuns:

Du-te la medic, Daca nu ma insel si la infartul miocardic pot aparea varsaturi. Nu vreau sa te alarmez dar sezantia de voma nu are neaparat legatura cu o problema digestiva. Du-te la urgente

Răspuns utilizator avertizat
| lascuiulian92 a răspuns:

Mergi la doctor cat mai repede posibil... nu prea ai dat detalii dar poate fi apendicita deoarece varul meu care a fost operat acum 4 zile a avut aceleasi simptome

| lovemusic605 a răspuns:

Eu cred că trebuie doar să mergi la medic să vezi dacă n-ai vreo problemă cu tubul digestiv (esofag) sau ceva! În orice caz, nu cred că e ceva grav.

| bob1979 a răspuns:

Raspund cu o intrebare de ce te doare ce ai facut nu se poate asa din senin