| Andreeaa20 a întrebat:

În februarie am avut covid dupa care am fost diagnosticata cu pneumonie virala.
Medicul mi-a recomandat un tratament pentru 2 săptămâni, mi-a spus că e de ajuns.
După care am așteptat sa-mi treacă, au trecut 3 luni și tot nu mi-am revenit tușesc și am dureri toracice.
In cât timp se vindecă pneumonia în general? Credeți că tratamentul nu a fost de ajuns?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Fă o rază la plămâni, mai consulta și alt doctor. Posibil că nu ți-a trecut, cere niște injectabil daca nu ți-a trecut.

| Cksihja a răspuns:

Ca să te vindeci pe deplin trebuie să-ți întărești corpul, nu te vindeci doar cu pastile ci și cu o mâncare sănătoasă.