| BassHunter13 a întrebat:

Salut daca cineva ma poate ajuta! Am 17 ani si sunt virgin eu vreau sa imi incep viata sexuala si nu stiu cum.Este ceva normal sa mai fiu virgin la varsta asta si cum pot sa scap urgent de acest lucru?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Da e ceva normal sa fi virgin inca, de ce ti se pare ciudat asta esti doar un copil inca de ce trebuie sa faci anumite lucruri si daca nu esti pregatit pentru asta, doar sa fi in ton cu moda de a nu mai fi virgin la varsta asta? a incepe viata sexuala trebuie sa fi pregatit si hotarat sufleteste, mintal si fizic, apoi trebuie sa vina de la sine, cu o fata care iti place si o doresti din acest punct de vedere si ea la fel, acel moment al inceperii vietii sexuale trebuie sa fie unic si frumos nu asa aiurea sa te afli in treaba si tu, trebuie sa fie intr-o admosfera placuta si intima cu dorinta si placerea de a o face, sa nu consumi alcool pentru ca vei rata momentele frumoase, mintea ta nu va mai fi limpede simturile vor fi blocate si inhibate, vei ejacula repede si nu va avea nimic nici un sens, trebuie sa traiesti momentul nu sa fi anesteziat de alcool sau altceva daca ti se va recomanda asta nu o face, apoi trebuie sa ai grija cum si cu cine o faci, sa ai neaparat prezervativ indiferent cu cine o vei face pentru ca nu se stie niciodata ce se poate intampla si prezervativul iti ofera siguranta si protectie maxima sa nu uiti asta, poti sa o faci cu o fata care a mai avut relatii sexuale pentru ca te va putea ajuta si explica mai bine ce nu stii, dar poti sa o faci si cu una care e pentru prima data daca iti place mult si te atrage si ea la fel te doreste, nu o face cu forta si daca nu doresti asta, pentru ca va fi prima ta experienta care te va marca pentru toata viata si ti-am zis pentru asta trebuie sa iasa cat mai perfect totul, trebuie sa fi tandru rabdator si sa inveti pe parcurs bineinteles sa te concentrezi si sa te poti abtine de la ejaculare rapida, pentru.prima data nu o sa reusesti astea si asa ca sa stai linistit daca nu o sa iasa tocmai perfect momentul nu te descuraja urmatoarea data va fi din ce in ce mai bine, o sa inveti pe parcurs trucuri pentru a prelungi daca vrei actul sexual, sa nu uiti de prezervativ, igiena impecabila la amandoi si curaj o sa fie fain, dar numai la momentul potrivit pentru asta va veni timpul lui nu mai spune cum poti sa scapi urgent de asta pentru ca acest lucru nu e ceva de care sa scapi e ceva frumos pe care trebuie sa-l traiesti cu toata fiinta ta si cu sentimente sincere pentru partenera si invers nu e ceva pe care trebuie sa-l faci repede si obligatoriu si apoi gata e ceva frumos si unic in viata cuiva. daca mai vrei ceva sunt aici sa te ajut poti sa ma intrebi orice.succes!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Multi barbati sunt virgini la varsta asta. Ar trebui sa fii preocupat cum sa-ti gasesti o partenera stabila, de care sa te lege sentimente pentru a-ti incepe viata sexuala, nu cum sa scapi urgent de virginitate.

| BRG a răspuns:

Salut Raul în primul rînd ești încă un copil, de ce vrei să scapi urgent de virginitate, ce î-ți face? Rîd ceilalți de tine? Lasă-i să rîdă că de proști rîd, întradevăr Dumnezeu ne-a creat cu dorințe sexuale, dar pe lîngă dorințe sexuale ne-a creat și cu creier, noi spre deosebire de animale care fac sex din instinct, noi trebuie să ne gîndim bine înainte de a face acest lucru, sexul este un cadou minunat oferit de Dumnezeu dar doar persoanele căsătorite se pot bucura de el, așa că sfatul meu ar fi să-ți faci cît mai mulți prieteni băieți de seama ta s-au mai mari decît tine, dar care să te învețe lucruri frumoase nu să agăța-ți fete și să le nenorociți pe viață. Baftă.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

E o povara virginitatea pentru tine?
Ecest lucru il faci cand ai cu cine cand stii ca merita nu asa aiurea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit, eu(sunt baiat) mi-am inceput viata sexuala dupa casatorie adica la 25 de ani si ma mandresc cu asta.(acum am 30). Eu iti recomand sa iei in considerare sfatul fetelor care au scris raspuns aici, ele stiu mai bine ce inseamna sa iubesti, sa faci dragoste, nu sex si multe altele.Baieti de obicei se infig si o fac cu prima fata si apoi le pare rau ca a facut sex cu ea, dupa ce aud ca-i insala, ei nu stiu decat sa spuna "fa-o ba nu fi prost", trebuie sa nu uitam ca suntem oameni, nu animale, pana si animalele au afectiune una fata de cealalta cand se imperecheaza.

| chipicao a răspuns:

Frate e normal pentru unele persoane pentru altele nu. Pierderea virginitatii depinde numai si numai de tine.

Daca vrei si maine iti poti incepe viata sexuala, daca vrei si inainte de 18 ani cu 1 zi.Chiar nu conteaza dar macar pana la 18 ani sa o faci o data.de exemplu asa eram si eu si intr-o camera am facut-o cu o fata si in camera respectiva dormeau alte 5 fete; atunci am hotarat eu ca incep si gata am inceput.La inceput este un pic greu dar deja m-am obisnuit e foarte misto.Eu recomand sa incerci cat mai repede

| chipicao a răspuns:

Brigaela are si el un sambure de adevar

Bravo

| vampiregirl a răspuns:

Este ceva foarte normal sa fii virgin la 17 ani