| Anna979 a întrebat:

Daca in ultimul timp simt mai mereu nevoia sa dorm, am dureri de cap si frecvent tensiunea scazuta (in jur de 105/60) ar trebui sa ma ingrijorez sau este doar din cauza oboselii?
Mentionez ca am probleme si cu stomacul. Daca nu maninc dimineata suficient ma simt rau. De obicei apar senzatii de ameteala si greata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Un regim de viata si alimentar dezechilibrat, stresul pot fi principalele cauze ale starii tale de rau.Fa-i o vizita medicului de familie si iti va recomanda un set de analize si apoi tratamentul potrivit.Ai grija de sanatatea ta, nu ignora aceste dureri mai tarziu se pot complica.Sarbatori fericite impreuna cu cei dragi!

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Ritmul cardiac nu este îngrijorător. E posibil să ai anemie sau lipsă de calciu. De când nu ţi-ai mai făcut analizele? Este recomandat să mergi la medic pentru investigaţii măcar o dată pe an. Bei cumva cafea? Cofeina nu e suportată de toate organismele şi dă senzaţii de ameţeală. E posibil să te simţi rău şi din cauza căldurii, sau din cauza faptului că nu mănânci ce trebuie. Poate stai treaz până la ore târzii şi s-a acumulat oboseala. Noi putem da cu părerea însă cei mai în măsură să facă acest lucru sunt medicii. Nu ezita să consulţi sfatul unuia.
Multă sănătate şi Sărbători Fericite!