| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Daca nu mananci te ingrasi, nu slabesti.
Cum se explica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DyaNa1337 a răspuns:

E cea mai mare prostie pe care am auzit-o. deci nu se explica.

| blaablaablaaa a răspuns:

Ideea este ca te ingrasi foarte mult daca in timpul zilei nu mananci nimic iar seara rupi... Atunci te ingrasi cel mai mult.

| archas a răspuns:

Daca nu mananci nu te ingrasi..astai clar...deoarece corpul foloseste resursele proprii...dar ai grija daca faci foame nu ii bine deoarece el consuma resursele proprii dar cand mananci el le pune inapoi poate chiar dublu cel mai bine e sa mananci cat mai des dar putin!

| Dariusic112 a răspuns:

Pai depinde daca nu mananci deloc si infometezi toata ziua si seara sau noaptea mananci atunci stomacul tau nu mai lucreaza cand dormi si grasimile se depun.

| ina_4481 a răspuns:

Pai nu te ingrasi, asa am facut si eu dar am 49 de kg pentru ca dupa ora 3 nu mai mananc,fac si sport seara si in plus stiu sa mananc putin si sa ma abtin,chiar daca mi-e pofta si corpul imi cere, trebuie doar sa ai ambitie.(daca vrei sa slabesti), insa daca te lasi de infometat seara incepi sa mananci te ingrasi dublu, prostia care am facut-o si eu, deci practit tot nu scapi de infometare din moment ce ai inceput-o...